Skatīt ar Cooliris! Slīdrāde
Juris Brants Nepālā - 1

Mantru rakstīšana ir sena Tibetiešu garīgā prakse. Tā nostiprina cilvēka nodomus visdziļākajos apziņas slāņos un realitātēs. Esmu rakstījis daudz mantru, bet vismīļākā man ir bijusi līdzcietības mantra. To esmu uzrakstījis ar roku vairāk nekā 4000 reižu. Kamēr rakstīju, tā vien šķita, ka dzīvē viss apkārt mainās, bet mana iekšējā pasaule paliek arvien mierīgāka un apziņa – skaidrāka. Lama Nima, viesodamies pie manis, teica – dzīvē neesot redzējis, ka cilvēks brīvprātīgi izvēlētos šo praksi tādā apjomā... Mūsdienās šī prakse ir teju zaudēta, jo to praktizē ļoti maza saujiņa mūku.

Komentāru skaits: 0 - Vērtējums: -
Juris Brants Nepālā - 2
Komentāru skaits: 0 - Vērtējums: -
Juris Brants Nepālā - 3

Swayambhunath templis un stūpa. Šī vieta atrodas pašā kalna galā. Lai uzkāptu kalnā nesteidzīgā solī pa kāpnēm, vajag vismaz 15 minūtes. Man bija uzdevums uzkāpt piecās minūtēs divas reizes dienā. Šā kalna pakāje bija tā, kurai man vajadzēja iet apkār 21 reizi, lai tiktu pie skolotāja Judra Rinpočes.

Komentāru skaits: 0 - Vērtējums: -
Juris Brants Nepālā - 4

Guru Padmasabhava templis kalna pakājē. Šajā kalnā ir, ala kurā, kā tic mūsu klostera skolotāji un mūki, 12 gadus meditējis pats Guru Padmasabhava jeb Guru Rinpoče. Mazajā templī griesti ir rotāti ar mandalām un, kā jau visos klosteros, ir svētās būtnes/skolotāja statuja. Šajā templī es saņēmu Guru Padmasabhavas mantru prakses svētību no Lamas Nimas. Šī ir viena no mandalām uz griestiem.

Komentāru skaits: 0 - Vērtējums: -
Juris Brants Nepālā - 5

Viens no centrālajiem klosteriem blakus Boudhanath stūpai. Šo zvanu iezvana katru rītu plkst.6.00, kad arī sāk atdzīvoties visa pilsēta. Līdz tam tā vien šķiet, ka lielajā pilsētā, kur dzīvo tūkstošiem un miljoniem cilvēku, ir mēms klusums. Zvanā ir iegravēti rituālie budistu teksti un lūgsnas, kas attīra un piepilda smalkā plāna enerģētiku.

Komentāru skaits: 0 - Vērtējums: -
Juris Brants Nepālā - 6

Boudhanath Stupa. Šai svētvietai es dzīvoju pavisam blakus – kad no rīta uz viesnīcas jumta vingroju un meditēju, tā bija rokas stiepienā no manis. Šai svētvietai es gāju apkārt, griežot lūgšanu ratus par "Maxima" bojā gājušajiem un cietušajiem. Tā bija mana rīta prakse, pastaiga un meditācija vienlaikus. Tā tiek darīts 21 reizi no rīta, pa dienu un vakarā.

Komentāru skaits: 0 - Vērtējums: -
Juris Brants Nepālā - 7

Lūgšanu rati Swayampa stūpas virsotnē.

Komentāru skaits: 0 - Vērtējums: -
Juris Brants Nepālā - 8

Drikung Kagju klosteris, kur dzīvo mans skolotājs un mūki, ar kuriem esmu pazīstams un pavadīju laiku kopā, kā arī saņēmu citas svētības un mācības.

Komentāru skaits: 0 - Vērtējums: -
Juris Brants Nepālā - 9

Guru Padmasabhavas rokas nospiedums blakus alai, kur lielais skolotājs meditēja. Šo simbolu viņš atstāja lai cilvēki saprot, ka matērija ir nekas vairāk kā ilūzija. Guru Padmasabhava Tibetā atstājis arī savu pēdas nospiedumu.

Komentāru skaits: 0 - Vērtējums: -
Juris Brants Nepālā - 10
Komentāru skaits: 0 - Vērtējums: -

Albuma informācija

 

Juris Brants Nepālā

Lietotāja albumi: 6268 / 42557

Par lietotāju

 
  • Delfi Foto
  • Reģistrējies:22.07.2007
  • Albumu/Attēlu skaits:42591 / 1179790